Rośliny, zioła były używane w leczeniu i zapobieganiu różnym schorzeniom od początków ludzkości i są do dzisiaj szeroko stosowane na całym świecie w zakresie promocji zdrowia i leczenia chorób. Rośliny i produkty naturalne stanowią podstawę dzisiejszej nowoczesnej medycyny i to na nich w dużej mierze opierają się produkty lecznicze stosowane obecnie jako leki.  Około 25 proc. leków przepisywanych na świecie pochodzi z roślin. Same zioła również często stosowane są w opiece zdrowotnej.

Zapraszamy na zawodowy kurs Fitoterapeuta- zielarz prowadzony zgodnie z wytycznymi MEN.

Zakres kursu:

1. Historia zielarstwa

2. Profilaktyka chorób

3. Rodzaje i identyfikacja ziół

4. Zbiór, suszenie, przechowywanie ziół

5. Przygotowywanie mieszanek ziołowych

6. Medycyna andyjska

I Ty uzyskaj uprawnienia zawodowe!

  • Dodatkowa opcja dla osób, które potrzebują uprawnień unijnych. 

kontakt z nami: szkola[małpa]naturopata.edu.pl

Przyroda Ameryki Południowej, głównie Peru, to naturalna apteka, nazywana apteką świata, w której ponad 80% rosnących tu roślin ma właściwości lecznicze.

Rośliny te są jeszcze bardzo mało znane, ale poddawane coraz szerszym badaniom zarówno przez firmy farmaceutyczne jak i ośrodki akademickie na całym świecie. Kilka roślin zdobyło już rozgłos w Europie, należą do nich: Cat’s claw (Uncaria tomentosa), Maca (Lepidium meyenii) czy Dragon’s blood (Croton lechleri). Są to rośliny, które Indianie Ameryki Południowej stosują z powodzeniem od wieków, jednak, aby mogły być wprowadzone na rynek europejski konieczne jest przeprowadzenie szeregu badań, co jest procesem długotrwałym ponieważ rośnie tam aż 60 tysięcy gatunków roślin, z czego do tej pory badacze skatalogowali zaledwie 6 tysięcy, a dokładnie przebadali tylko 800 a reszta roślin jest sukcesywnie badana. Jest to ogromne bogactwo natury.

Zapraszamy na zawodowy kurs Szkoły Praktycznej Fitoterapii z zakresu Medycyny andyjskiej.

Prowadzenie: Magdalena Czerwińska

zgłoszenia: szkola[małpa]naturopata.edu.pl 

Od zarania dziejów ludzie wykorzystywali rośliny, początkowo jako pożywienie a przy okazji odkrywali rośliny, które pomagały poradzić sobie z bólem, zagoić rany, lub działały przeczyszczające, a nawet leczyły z chorób przewlekłych.

Zapraszamy na zawodowy kurs Szkoły Praktycznej Fitoterapii.

Prowadzenie: Magdalena Czerwińska

zgłoszenia: szkola[małpa]naturopata.edu.pl