Szkoła Praktycznej Akupunktury

Zapraszamy na cykl kursów przygotowujących do zawodu Akupunkturzysta- nr.rejestracyjny zawodu 323001 (Krajowy Standard Kompetencji Zawodowych). Miło mi poinformować, że Standard zawodu został opracowany między innymi przez członków Naszej Akademii - Grzegorza Halkiew i Katarzynę Kędzierską.

 

Szkoła Praktycznej Akupunktury

Semestr składa się z poniżej wymienionych kursów. Celem tego semestru jest przygotowanie do prowadzenia zabiegów akupunktury w najczęściej spotykanych przypadkach.

 

Harmonogram programu zawodowego:

  • Diagnostyka  31 sierpnia- 1 września
  • Akupunktura- igły, bańki, moksa 21-23 września
  • Akupunktura i ból 19-21 października
  • Akupunktura choroby wewnętrzne 16-18 listopada
  • Akupunktura- cellulit, otłuszczenie, nałogi 21-23 grudnia

   Godz. zajęć: 
   piątek: 13:00- 20:00
   sob.: 10:00- 20:00
   niedz.: 10:00- 14:00

 

Kursy są dostępne dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę z zakresy Akupunktury.

Każdy z modułów stacjonarnych jest w cenie 1370zł. Po zakończeniu każdego z modułów kursu i zdaniu egzaminu wewnętrznego, uczestnicy otrzymają Zaświadczenie zgodnie z wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest też możliwość zdawania egzaminu państwowego w zawodzie Naturopata, specjalność Akupunktura. 

Po zakończeniu pełnego cyklu 5 kursów uczestnicy otrzymają dodatkowo dokument poświadczający uprawnienia, kwalifikacje i umiejętności Akupunkturzysty zawodowego.

Wykupienie wszystkich modułów jednorazowo to 20% rabatu

 

Kto w Polsce jest akupunkturzystą?

W Polsce akupunkturę do medycyny wprowadzał s.p. dr. Garnuszewski. Spuścizną po jego zaangażowaniu są książki, oraz stowarzyszenie lekarzy akupunkturzystów. Lekarz, aby wykonywać akupunkturę musi mieć stosowne kwalifikacje. To oczywiste, że bez kwalifikacji nie wolno mu wykonywać niczego, czego by się nie uczył w akademii medycznej. Akupunktura jest elementem chińskiej medycyny ludowej, ma korzenie rzemieślnicze (czyli oparte na kwalifikacjach własnych- dawne europejskie gildie, w Chinach na pewno też mają swoje nazwy, lecz ja nie znam ich).

Pomimo tych osiągnięć profesora zawód akupunkturzysty nie został zawodem medycznym, bo był w niesmak korporacjom medycznym. Wyobrażasz sobie, jak zmalała by sprzedaż farmaceutyków, gdyby lekarze zamiast wypisywania drogich leków, zapisywali tani zabieg akupunktury?

W 2009 roku zajęliśmy się polityką trochę szerzej, nie tylko w zakresie naturopatii. W wyniku prac legislacyjnych doprowadziliśmy do uznania zawodu akupunkturzysty za zawód niemedyczny z zakresu paramedycyny. Mamy swój osobisty wkład w opracowanie standardu zawodu akupunkturzysty- jako ewaluatorzy pracowali nad tym między innymi  Grzegorz Halkiew oraz Katarzyną Kędzierska. Informacje znajdziesz w opisie standardu zawody akupunkturzysty.  Na tym przykładzie widać, że choć zabieg akupunkturowy mogą dziś wykonywać również lekarze po stosownym dokształceniu się, to nie są akupunkturzystami lecz nadal lekarzami. Odnosząc się do wykształcenia, choć mają przygotowanie to  zgodnie z tytułem na dyplomie- są lekarzami, a nie akupunkturzystami. Ponieważ aby być akupunkturzystą trzeba w Polsce odbyć stosowne nauczanie w tym, a nie innym zawodzie.