Tradycyjna medycyna chińska jest systemem opartym na „Nei Ching” zapisanym 5000 lat temu i z pewnością nie zmieni się przez następne 5000 lat. Oto pierwsza fundamentalna myśl: wszystko w świecie oparte jest na prawach Natury, której nikt nie jest w stanie poprawić ani ulepszyć.

Jedną z licznych satysfakcji człowieka uprawiającego tradycyjną medycyną chińską jest to, że dzięki niej dowiaduje się wiele rzeczy o ludziach i o przyrodzie. System ten przybliża do natury, dając radość życia i poczucie proporcji. W ten sposób zyskuje świadomość ciała, umysłu i ducha, rozwijamy się i wzbogacamy wewnętrznie.

Medycyna chińska tym się różni od zachodniej, że odkrywa szczególne potrzeby jednostki i stara się je zaspokoić. Podstawowa zasada chińskiego systemu medycznego brzmi: każdego leczy się inaczej. I nawet dwie dziewczyny, które pozornie jednakowo kaszlą- każdą z nich leczy się inaczej- ponieważ one są względem siebie zupełnie inne i inne mogą być także przyczyny ich choroby.

Rozwój medycyny i wynalezienie wielu skutecznych innych metod zastępowało wielokrotnie zabiegi akupunktury. Jednak w wielu przypadkach akupunktura okazuje się nie tylko tańsza, ale również bardziej skuteczna od stosowania klasycznych terapii. 

Przy pomocy akupunktury można leczyć nie tylko poszczególne jednostki chorobowe, lecz również szereg objawów towarzyszących tym jednostkom jak: nudności i wymioty, zawroty głowy, czkawka, bezsenność i inne. 

Niniejszy kurs przeznaczony jest dla osób będących uczestnikami zajęć praktycznych z Akupunktury, lub mających takie zajęcia już za sobą. Jego celem jest usystematyzowanie wiedzy i przygotowanie uczestników do egzaminu.

 Szkoła Praktycznej Akupunktury

Edycja wiosenna 2020

 • Diagnostyka  14-16 lutego
 • Akupunktura- igły, bańki, moksa 20-22 marca
 • Akupunktura i ból 24-26 kwietnia
 • Akupunktura choroby wewnętrzne 15-17 maja
 • Akupunktura- cellulit, otłuszczenie, nałogi 29-31 maja
  • Godz. zajęć: 
   piątek: 13:00- 18:00
   sob.: 10:00- 18:00
   niedz.: 10:00- 14:00

 Kurs dodatkowy Aurikuloterapii (termin wkrótce)

Kursy są dostępne dla każdego, kto chciałby poszerzyć swoją wiedzę z zakresy Akupunktury.

Każdy z modułów stacjonarnych jest w cenie 1370zł. Po zakończeniu każdego z modułów kursu i zdaniu egzaminu wewnętrznego, uczestnicy otrzymają Zaświadczenie zgodnie z wzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest też możliwość zdawania egzaminu państwowego w zawodzie Naturopata, specjalność Akupunktura. 

Pakiet I kursów zawodowych

Po zakończeniu pełnego cyklu 5 kursów uczestnicy otrzymają dodatkowo dokument poświadczający uprawnienia, kwalifikacje i umiejętności Akupunkturzysty zawodowego.

Wykupienie wszystkich modułów jednorazowo to 20% rabatu

 Pakiet II eksternistyczny

Ta forma edukacji jest przeznaczona dla osób, które mają praktykę w operowaniu igłami, bańką ogniową i moksą. Cena pakietu 5480 zł. 160 godz. 

Anatomia i fizjologia

Dla osób nie posiadających wiedzy z zakresu Anatomii i fizjologii przygotowaliśmy na platformie edukacyjnej stosowny dodatkowy kurs Przygotowanie medyczne do zawodu terapeuty- Anatomia i fizjologia 110 godz. w cenie 1100zł